Odzież termoaktywna na motocykl. Zalety, wady, po co się ją nosi.

person Redline list Odzież termoaktywna comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 433

Dowiedz się dlaczego odzież termoaktywna Redline powinna znaleźć się w twojej motocyklowej garderobie!

Odzież termoaktywna zrewolucjonizowała branżę motocyklowych tekstyliów. Żaden inny materiał nie zapewnia takiej świeżości i komfortu termicznego. Choć wygląda niepozornie, kryje w sobie prawdziwie kosmiczne technologie. 

Każdy, kto kiedykolwiek przejechał się motocyklem w odzieży termoaktywnej, nie będzie chciał na czas przejażdżki wkładać nic innego. Skąd wziął się tak wielki sukces bielizny termo i dlaczego tam bardzo pokochali ją motocykliści? My, w Redline znamy odpowiedź na to pytanie – za jednym razem rozwiązała ona kilka poważnych problemów. 

Odzież termoaktywna – co to jest?

W największym skrócie jest to odzież, która aktywnie reguluje wydatek ciepła generowany przez ciało człowieka. W ofercie Redline znajduje się zarówno odzież termoaktywna, która zapobiega utracie ciepła w czasie mrozów (Saxon Merino), jak i taka, która pozwala utrzymywać komfort cieplny w umiarkowanych warunkach lub przyspieszać odparowywanie potu w czasie upałów (męskie MarsHunter i Saturn, damska Venus). W tym pierwszym przypadku pozwala to ograniczyć liczbę warstw w odzieży motocyklowej, w drugim przypadku zachować komfort termiczny w szerokim zakresie temperatur (na przykład wiosną i jesienią), zaś komplety odzieży termoaktywnej przystosowane do wysokich temperatur, zapewniają błyskawiczne odprowadzenie potu z powierzchni skóry, co nie tylko wspomaga jej chłodzenie, ale także zapobiega przykrym zapachom.

Outlast w odzieży Redline – jak to działa?

Choć zasada działania odzieży termoaktywnej różnych producentów niewiele różni się w działaniu, stosowane technologie wykazują już spore różnice. Jedną z najchętniej wybieranych przez użytkowników jest Outlast, który stosujemy w produktach Redline. Materiał ten stworzono dla NASA, znalazł zastosowanie w kombinezonach dla astronautów. Łatwo wyobrazić sobie ile musiał wówczas kosztować. Mimo tego jego właściwości szybko docenili producenci najwyższej jakości specjalistycznej odzieży sportowej i turystycznej. Dlaczego? To proste – zaprojektowano go tak by gromadził ciepło ciała, a następnie uwalniał je, gdy jest go nadmiar i utrzymywał gdy jest go za mało. Te właśnie cechy sprawiają, że Outlast uznawany jest za jeden z najlepszych materiałów do produkcji odzieży termoaktywnej.

Dzięki gwałtownemu rozwojowi technologii w ostatnich latach, rozwiązaniami, które dotąd były niezwykle kosztowne, możesz cieszyć się używając produktów Redline z Outlastem

Odzież termoaktywna na motocykl

Kiedy tylko odzież termoaktywna stała się szeroko dostępna, niemal natychmiast jej zalety docenili motocykliści. Za jednym razem wyeliminowała ona bowiem kilka problemów, z którymi się dotąd borykali. Pierwszym z nich był przykry zapach – nieodłączny dotąd towarzysz motocyklowych wyjazdów. Nagle okazało się, że dobrej jakości koszulka i getry pozwalają w świeżości przejechać kilkaset kilometrów, a wieczorem nie martwić się zapachowym dyskomfortem.

Wielu użytkowników getrów i koszulek termo Redline potwierdza – motocyklową odzież znacznie łatwiej założyć i zdjąć, kiedy ma się na sobie bieliznę termoaktywną. Potwierdzi to każdy, kto próbował zdejmować z siebie skórzany kombinezon po wielogodzinnym treningu na torze. Bez odzieży termo to bardzo nierówna walka. 

Komplet odzieży termoaktywnej Redline ma na sobie także wielu motocyklowych  podróżników. Dzięki temu mogą oni zachować komfort termiczny w znacznie szerszym zakresie temperatur – szczególnie kiedy korzysta z technologii Outlast. Pozwala to podróżować od wczesnego ranka do późnego wieczora, a także pokonywać wysokogórskie przełęcze, gdzie różnica temperatur między dolną i górną partią drogi może wynosić nawet 30 stopni. 

Ogromną zaletą odzieży termoaktywnej na motor jest swoboda ruchów, jaką zapewnia. W naszej odzieży zredukowaliśmy szwy, co nie tylko podnosi komfort użytkowania, ale także pozwala uniknąć uszkodzeń. Każdy motocyklista wie, jak ważna jest praca ciałem w czasie jazdy – nie tylko po torze, ale także po krętych drogach. W takich sytuacjach idealnie dopasowana bielizna termoaktywna nie tylko zapewnia swobodę ruchów, ale także niweluje opory stwarzane przez odzież motocyklową. 

I wreszcie – bielizna termoaktywna dostępna jest w najróżniejszych konfiguracjach. Redline oferuje całe zestawy combo (kominiarka, koszulka, getry, skarpety), rozbudowaną kolekcję damską, a także duże rozmiary dla naprawdę wielkich motocyklistów.

Odzież termoaktywna – opinie

Redline oferuje nie tylko getry i koszulki, ale także szereg dodatkowych elementów z takich materiałów. Kominiarki termoaktywne, opaski, damskie i męskie bokserki termoaktywne, nakolanniki, czy pasy nerkowe świadczą o tym jak wielkim zainteresowaniem cieszy się technologia termo wśród użytkowników jednośladów. Dostępna jest też oczywiście odzież termoaktywna zimowa, wykonana z wełny merynosa. 

Opinie na temat odzieży termoaktywnej są wśród motocyklistów entuzjastyczne. Choć cena zakupu może wydawać się wysoka, warto pamiętać, że to inwestycja na długie lata, a poza tym rozwiązuje ona wiele problemów i zapewnia niezrównany komfort podróży. 

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień